معرفی دانشگاه علمی کاربردی

معرفی و مزایای دانشگاه جامع علمی – کاربردیدانشگاه جامع علمی – کاربردی دانشگاهي دولتي است كه از سال ۱۳۷۳ زير مجموعه وزارت علوم فعاليت خود را آغاز كرده است.

دانشگاه جامع علمی – کاربردی تنها دانشگاه کارآفرین و مهارت محور در ایران است. در این دانشگاه به عنوان تنها دانشگاه نسل سوم ایران، رشته ها و واحدهای درسی هر رشته، به گونه ای طراحی شده اند که فارغ التحصیلان بتوانند بلافاصله پس از اتمام تحصیلات جذب بازارکار شوند. هم اكنون بيش از چهل وزارتخانه، سازمان و نهاد برنامه ريزي و اجرايي با دانشگاه جامع همكاري نزديك دارند. بنابراین برنامه هاي آموزشي (درسي) با همكاري دستگاه هاي اجرايي فوق و برحسب نياز جامعه طراحي و تدوين مي شود.

معرفی مرکز

مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری کاخک در بهمن ماه سال 1390 با کسب مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی تاسیس گردید.

این مرکز فعالیت خود را با دو رشته ی، صنایع غذایی گرایش شیر و فراورده های لبنی و فناوری اطلاعات و ارتباطات در مقطع کاردانی با جذب 11 دانشجو، با هدف افزایش ارتقا سطح آموزش عالی و توسعه ظرفیت های اشتغال شهرستان مبتنی بر تحصیل همزمان با مهارت آموزی آغاز کرد.

هم اکنون با بیش از 150 دانشجو در 4 رشته مقطع کاردانی فنی و حرفه ای و 2 رشته ی کارشناسی ناپیوسته (مهندسی) با بهره مندی از 25 استاد مجرب مشغول به تحصیل می باشند.